Herkeste Bir Bez Çanta

Son zamanlar da gençlerde ağırlıklı olmak üzere artık herkeste bir bez çanta var. Düz açık renk, basit bir kesim, fermuarsız, çıtçıtsız olmak üzere bir çok çeşitte bez çanta modelleriyle insanların ellerinde, kollarında yerlerini alıyorlar. Bazıları poşetten hallice olabiliyor ama illa ki kimisi pamuklu kumaştan, kimisi resimli desenli, kimisi mesaj baskılı, bazıları da promosyon amaçlı kullanılıyor.

Bu kadar yaygınlaşmasının yani sıra bu bez çantaların aksesuar olarak kullanılmasının yanı sıra bir o kadar da işlevsel olması insanları daha çeken bir taraf oldu. İstediğiniz her şeyi rahatlıkla içine atıp taşımanız için pratik bir eşya. Herkes farklı amaçlarda kullanılıyor nasıl kullanmak istediğiniz size kalmış, ister içine defterlerinizi, kitaplarınızı koyun, isterseniz de gündelik eşyalarınızı içine koyun ve kullanın. Tabi bazıları moda olduğu için kullanıyorlar ama pratikliği konusunda üstüne toz kondurmuyorlar. Özetlersek birçok türlü amaca hizmet eden bir eşya hayatımıza geç de olsa girdi. Bez çantaların hayatımıza girmesiyle birlikte bez çantaların nasıl dikildiğini ve dikiminde neler gerektiğine bakalım.

                                                                                                                                 

Bez Çanta Dikmek İçin Olması Gerekenler

Kumaş: En önemli malzemelerimizin başında gelen kumaş. Kumaşınız ham bez kumaş olması daha iyidir tabi klasik bez çanta kumaşına kalınmak zorunda değildir. Ham bez kumaşları bir kumaşçıdan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Desenli kumaşları üstüne yapılacak süslemeleri kapatacağından tavsiye edilmez pek fazla. Kumaş seçiminiz dikiş becerilerinizle doğru orantıda olmalıdır ki bazı kumaşlar vardır dikmesi bir o kadar zor olduğuna göre kesmesi bile sizi zorlar. Gel görelim ki bez çanta kumaşında böyle bir sorun yaşanmaz.

Makas: Temiz ve keskin olan tercihen kumaş üstüne kesim konusunda başarılı olan kumaş üstünde kullanılmış bir makas olması kumaşı güzel keser. Güzel ve temiz kesim yapılmış bir kumaş dikim için de güzel sonuçlar çıkartır.

Kumaş Kalemi: Tuhafiyelerden satın alabileceğiniz kalem şeklinde üretilen renkli sabundur. Bunun için evdeki bir sabunu da kullanabilirsiniz.

İp: İp konusunda önemli olan ipin sağlamlıdır. İster kumaşınızla aynı renkle isterseniz de farklı bir renkte kullanabilirsiniz bu size kalmış. %100 pamuklu ipleri tercih etmemizi öneririz. Polyester karışımı ipler tercih ederseniz sağlamlık konusunda daha başarılıdır.

İğne: Hem dikiş iğnesi hem de renkli başlıklı toplu iğnelerden temin edinebilirsiniz.

Dikiminde ya eski bir bez çantasını örnek olarak kullanabilir yada boyutunu istediğiniz gibi ayarlayıp kendiniz de yapabilirsiniz.


İletişim
Matis Grup Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Merkez Ofis ve Fabrika : Abdi İpekçi Mah.
Gaffar Okan Cad No: 80

Darıca  /  KOCAELİ   /  TÜRKİYE

Üretim : Sultanbeyli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon 1    : +90 (216) 634 10 76

Telefon 2    :+90 (216) 634 69 10

Telefon 3    :+90 (216) 498 54 94

E-mail : info@bezcantadunyasi.com


Web Sitesi :
http://www.bezcantadunyasi.com
Sosyal Medyada Biz
Bize Yazın